Poticanje regionalne suradnje i unapređenje medijskih standarda

Projekt “Poticanje regionalne suradnje i unapređenje medijskih standarda” udruge Faktograf, kojeg financira National Endowment for the Democracy (NED), ima za cilj razvijanje inovativnih regionalnih pristupa koji se suprotstavljaju zloupotrebi novih tehnologija namijenjenih za podrivanje demokratskih procesa.

Tijekom 15 mjeseci, počevši od 1. srpnja 2024. godine, Faktograf će, među ostalim, pratiti AI-generirani sadržaj na platformama, s fokusom na sadržaj koji predstavlja prijetnju demokraciji u regiji te će nastavno na otkriveno pisati novinske članke, objavljivati regionalna izvješća u suradnji sa SEE Check mrežom te kreirati edukativne materijale kako bi građani bolje razumjeli i prepoznali AI generirani sadržaj.