Dekodiranje dezinformacijskih obrazaca

Projekt “Dekodiranje dezinformacijskih obrazaca” ima za cilj pokazati kako koordinirane online kampanje uznemiravanja novinara i fact-checkera postaju sastavni dio dezinformacijskog ciklusa diljem Europe. Ovim ćemo projektom rasvijetliti taktike i metode orkestriranih kampanja klevetanja i uznemiravanja novinara i fact-checkera te pružiti dokaze koji povezuju online uznemiravanje i širenje dezinformacija.

Faktograf – udruga za informiranu javnost je, zajedno s listom TAZ iz Njemačke, partner u jednogodišnjem projektu, dok je nositelj projekta Međunarodni institut za medije (IPI) iz Austrije. Projekt financira Europski fond za medije i informiranje kojim upravlja Zaklada Calouste Gulbenkian.

Više pročitajte na stranici projekta.

Isključivu odgovornost za sadržaj koji podržava Europski fond za medije i informiranje snose autori i on ne mora nužno odražavati stajališta EMIF-a i partnera Fonda, Zaklade Calouste Gulbenkian i Europskog sveučilišnog instituta.

Članci objavljeni u okviru projekta:

✼ ✼ ✼