SEE Check poziv na podnošenje projektnih prijedloga: Promocija medijske i informacijske pismenosti

13. rujna 2024.

Ovaj poziv dio je regionalnog projekta “SEECheck mreža – Borba protiv dezinformacija i lažnih vijesti kroz fact-checkersku mrežu”.Projekt uključuje dodjelu kratkoročnih grantova s ciljem jačanja kapaciteta organizacija civilnog društva i medijskih organizacija za suzbijanje dezinformacija.

SEE Check mreža i njeni partneri nude kratkoročne grantove za projekte u trajanju od tri do devet mjeseci. Iznosi grantova variraju od 5.000 € do 12.000 €. Ukupno će biti dodijeljeno 20 grantova kroz dva kruga poziva, u ukupnom iznosu od 207.000 €. Grantovi se dodjeljuju organizacijama civilnog društva i medijskim organizacijama iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hecegovine, Albanije i Kosova.

Sve detalje vezane za poziv, kao i obrasce za prijavu, pronađite na stranici SEE Check mreže.

Naslovna fotografija: Karolina Grabowska/Unsplash